Navigation Menu+

Karma dla zwierząt

przysmaki dla psa

Papużki, pieski, kotki, chomiki, rybki, tchórzofretki czy myszki – świat człowieka bez pupili byłby zdecydowanie ubogi. Zwierzęta wnoszą do domu wiele radości i bezinteresownej miłości, na której z pewnością korzystają wszyscy członkowie rodziny. W celu trwania sielanki i korzystnych relacji warto zadbać jednak o ich zdrowie, a co za tym idzie również odpowiednie pożywienie. Na co warto zwracać uwagę podczas zakupów dla swoich milusińskich i gdzie najlepiej kupować dla nich karmy?

Przede wszystkim odpowiedni wybór!

Kupując karmę dla psa warto zwrócić uwagę na rasę naszego pupila. Każda z nich wymaga bowiem innych substancji, aby móc dobrze się rozwijać. Karma musi być dobrej jakości. Najlepiej, aby posiadała ona jak najwięcej składników odżywczych dla prawidłowego funkcjonowania naszych pupili. Przy wyborze pożywienia dla kotów i psów należy pamiętać, że zwierzęta te są przede wszystkim mięsożercami. Kupiona dla nich karma powinna zawierać zatem w swoim składzie składniki mięsa z kurczaków, kaczek, indyków, ryb, wołowinę czy też jagnięcinę. Najlepiej unikać wszelkich produktów zawierających nadmierną ilość mączki roślinnej. Przez specjalistów traktowana jest ona jako pokarmowy wypełniacz, który nie wpływa korzystnie na zdrowie pupili. Należy wystrzegać się karm, które zwierają różnego rodzaju barwniki, konserwanty czy też substancje słodzące. Takie produkty z pewnością zaszkodzą naszym czworonogom. Przy wyborze odpowiedniej karmy warto kierować się jakością. Pamiętajmy, że często w parze z tym wyznacznikiem idzie również wyższa cena. Lepiej zainwestować jednak w nieco droższą karmę niż nie dostarczać swojemu pupilowi wymaganych przez jego organizm substancji odżywczych. W tym celu warto kupować zatem produkty, które posiadają typ premium lub super premium. Wówczas mamy pewność, że zakupiony przez nas towar będzie wysokiej jakości, a pupil każdego dnia będzie smakował wartościowe jedzenie.

Jakie są rodzaje karm?

Producenci żywności dla zwierząt prześcigają się w różnych propozycjach pokarmów dla pupili właścicieli. Rynek obfituje zatem w towary przez co wybór staje się jeszcze trudniejszy. Rodzajów karm jest bardzo dużo. W sklepach natrafić można zatem na paseczki, kawałeczki, kuleczki czy ciasteczka będące przysmakami dla czworonogów. Te mogą sprawdzić się idealnie podczas ich tresury. Zwierzak za dobrze wykonane zadanie otrzyma swój ulubiony smakołyk dzięki czemu w szybkim czasie nauczy się zachowań tolerowanych przez jego właściciela. Pożywienie może mieć również formę tortu, jadalnych myszek, szczoteczek czy kości. Ciekawym rozwiązaniem są smakołyki, które mają korzystnie wpływać na zdrowie pupili. Dzięki nim właściciel może na przykład pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pyska swojego zwierzęcia czy zadbać o jego prawidłowe uzębienie. Na rynku można spotkać się również z karmą uspakajającą (przeznaczoną w szczególności do małych zwierząt) czy taką, która zawiera wiele witamin. W sklepach zoologicznych z pewnością zakupimy również pokarm dla tych najmniejszych pupili. Chodzi oczywiście o gryzonie takie jak myszki, szczury czy chomiki, rybki, króliki lub ptaszki.

Gdzie kupić karmę dla zwierząt?

Karmę dla pupila najlepiej kupować w sprawdzonym i zaufanym miejscu. W tym przypadku idealnym miejscem może być sklep zoologiczny, w którym możemy również liczyć na profesjonalną poradę sprzedającego. Dziś najbardziej polecanym producentem karmy dla zwierząt jest między innymi maced. Dobrym rozwiązaniem są też sklepy internetowe zajmujące się wyłącznie sprzedażą karm i artykułów dla zwierząt. Należy wystrzegać się karm z różnego rodzaju targów itp. Pożywienie te pochodzi bowiem z nieznanego źródła i może ono niekorzystnie wpłynąć na zdrowie pupili.