Navigation Menu+

Modne dodatki uzupełniają codzienny strój

poznań

Codzienne życie nierzadko naraża nas dzisiaj na stres i różnego rodzaju napięcie związane chociażby z trybem pracy czy byciem rodzicem. Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, odpowiedni strój pozwala na co dzień rzeczywiście czuć się pewnie i komfortowo. Wydaje się jednak, że pewności siebie dodają także – co ciekawe zarówno w przypadku kobiet i mężczyzn – różne dodatki, które w zależności od wybranego swetra, spodni czy garnituru można sobie dobrać. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że ubranie należy dobierać zwracając uwagę na to, dokąd się wybieramy. Naturalny jest bowiem fakt, że inny kostium wymagany jest w pracy czy podczas spotkania biznesowego w środku dnia, a zupełnie inny w restauracji podczas spotkania z przyjaciółmi w sobotni wieczór. Na jakie dodatki warto zwrócić więc uwagę? Okazuje się, że te ostatnie mogą spełniać nie tylko funkcje estetyczne, ale także funkcje pragmatyczne. W zależności od płci dobierane gadżety mogą się nieco różnić, jednak współcześnie zdarza się, że te same dodatki (oczywiście w innym rozmiarze czy kolorze) wybierają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Torebka musi być dobrana do butów? Prawdy i mity o dodatku!

W ostatnim czasie torby stały się popularne w środowisku obu płci. Warto jednak wspomnieć, że obecnie sklepy internetowe mają nierzadko bardziej różnorodną ofertę niż sklepy tradycyjne. Nawet duże sieci odzieżowe w swoich fizycznych placówkach proponują klientom zaledwie kilka modeli, podczas gdy w sklepach online propozycji jest dużo więcej. Warto zdawać sobie sprawę z czegoś jeszcze. Jeśli chodzi o torebki sklep internetowy proponuje dzisiaj produkty przeznaczone zarówno dla konsumentek, jak i dla konsumentów. W przypadku panów popularne są męskie aktówki wykonane ze skóry lub luźna torba na ramię. Wybór z pewnością zależy od sytuacji, w której się znajdujemy. Zazwyczaj mężczyźni wybierają aktówkę, z którą doskonale prezentują się w pracy. Doskonale sprawdza się także wspomniana torba na ramię, która przydaje się zamiast wypchanych kieszeni spodni czy spodenek. Powszechnie sądzi się, że torebki kobiece powinny być do butów, jednak warto wiedzieć, że nie jest to regułą. Nie można przecież oczekiwać, by jedna torba skórzana pasowała do wszystkich butów, które przyjdzie nam założyć. Jak zatem uniknąć takich sytuacji, w których rzeczywiście dobór dodatków będzie pozostawiał wiele do życzenia? Optymalnym rozwiązaniem jest wybór torby w kolorach brązu lub szarości. W dużej mierze są to kolory uniwersalne i można dobrać do nich prawie każde obuwie. Tym bardziej, jeśli pozostałe dodatki także będą utrzymane w podobnym tonie.

Biżuteria powinna być nieodłączną częścią stroju? Niekoniecznie!

O biżuterii można dzisiaj mówić w kontekście bardzo różnorodnych dodatków. W jej skład wchodzą między innymi różnego rodzaju wisiorki, kolczyki, bransoletki czy pierścionki. Powszechnie panuje przekonanie, iż do każdego stroju można dobrać odpowiednią biżuterię. Wydaje się jednak, że niekoniecznie musi tak być. Ciężka biżuteria w postaci dużych kolczyków (na przykład kół) lub potężnych naszyjników sprawdza się wtedy, gdy kobieta ubierze się w prosty kostium najlepiej jednolity nie tylko pod względem tekstury, ale także pod względem barwy. Dzięki temu dodatki będą wyróżniały się na tle całego zestawu ubraniowego. W przypadku ubrań wzorzystych biżuteria wcale nie jest konieczna, ponieważ tak czy siak zleje się z całym strojem. Można pozwolić sobie ewentualnie na drobne kolczyki przy upiętych włosach lub bransoletki, gdy kreacja ma krótki rękawek. Warto zaznaczyć, że biżuteria nie musi być wyłącznie atrybutem kobiecym. Coraz częściej modne bransoletki pojawiają się dla przykładu na przegubach mężczyzn świadomych swojego wyglądu oraz panującej mody.

Nakrycia głowy psują efekt? Nic bardziej mylnego!

torebkiWydaje się, że polskie społeczeństwo ma dzisiaj problem z dobieraniem modnych nakryć głowy. Sprawa dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Czapki zakładamy jedynie wtedy, gdy zawieje mocniej wiatr lub temperatura spadnie poniżej zera. Letnie upały mogą nas skłonić do czapki z daszkiem lub kapelusza. Wydaje się jednak, że wciąż nakrycia pojawiają się na polskich głowach bardziej z przymusu, aniżeli z przyjemności. Odpowiednio dobrany kapelusz czy nawet chustka na głowę pozwoli poczuć się zupełnie inaczej. Warto korzystać w tym przypadku przede wszystkim z ofert sklepów internetowych, których w ostatnim czasie powstaje dość dużo.

Makijaż i fryzura uzupełnią dodatki

Na codzienny strój składa się w przypadku kobiet i mężczyzn także schludna fryzura oraz w przypadku kobiet odpowiedni makijaż. Należy pamiętać, że wybór kreacji w dużej mierze zostaje uzupełniony przez wspomnianą fryzurę czy makijaż. Warto mieć świadomość tego, że wygląd w dużej mierze świadczy o naszym sposobie bycia i jednocześnie wpływa na to, co myślą o nas inni ludzie. Kontakty biznesowe czy towarzyskie są o wiele przyjemniejsze i mniej stresujące wtedy, gdy czujemy się dobrze we własnej skórze.

Dodatki z pewnością uzupełniają w pewnym stopniu codzienny strój. Warto wybierać takie gadżety, z którymi czujemy się dobrze. Kierowanie się aktualnymi trendami jest ważne, jednak należy pamiętać, że nie najważniejsze. W efekcie końcowym chodzi przecież o to, by wypracować swój własny i niepowtarzalny styl. Na ten ostatni składa się wiele dodatków, o których po części mowa była nieco wyżej. Warto poszukiwać swoich inspiracji oraz korzystać z ofert internetowych sklepów, ponieważ – jak się wydaje – można tam znaleźć wiele ciekawych skarbów.