Navigation Menu+

Nietypowe okna dachowe

Fakro okna dachowe to doskonała propozycja dla Ciebie, jeśli liczy się dla Ciebie wysoka jakość. Okna te wykonane zostały z wyselekcjonowanych materiałów, a proces produkcji przebiegał pod czujnym okiem profesjonalistów. Zadbano o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Dziś skupimy się na trzech rodzajach okien. Są to okna nietypowe, charakterystyczne, nad którymi warto się porządnie zastanowić.
1.Fakro okna dachowe łukowe. Jeśli chodzi o ich konstrukcje to są one bardzo zbliżone do tych, w których wykonane zostały okna obrotowe. Różnicą jest wykończenie góry okna, które jest łukiem. Nadaje to wnętrzu specyficznego charakteru. Klamka została umieszczona w dolnej części okna i wyposażona jest w dwa stopnie mikrouchylenia. Fakro okna dachowe łukowe posiadają uszczelki przybyszowe, które gwarantują szczelność na najwyższym poziomie nawet podczas panowania skrajnych warunków pogodowych – ulewy, gradobicia, śnieżyc. Okna te zostały wykonane w systemie topSafe. System ten skutecznie zapobiega włamaniom. Zastosowano w nim specjalnie wyprofilowane zawiasy i innowacyjny system ich mocowania, dzięki temu drewno nie pęka, a wyrwanie zawiasów jest niemożliwe tak, jak wepchnięcie skrzydła do środka. Dodatkowo włamanie utrudniają metalowa listwa i wzmocnione konstrukcje drewna oraz elementów ryglujących.
2. Fakro okna dachowe balkonowe. Dzięki nim w kilka sekund możesz mieć balkon tam, gdzie na co dzień go nie ma. Jak to możliwe? Już tłumaczę. Fakro okna dachowe, o których mowa na pierwszy rzut oka wyglądają zupełnie normalnie, jak typowe okna balkonowe. Dopiero po otwarciu widoczny jest spektakularny efekt. Górne skrzydło uchyla się ku górze, natomiast dolne wysuwane jest do przodu i tworzy mini balkon. Po bokach zamontowane zostały składane barierki, które gwarantują bezpieczeństwo podczas korzystania z balkonu. Okna otwierane są za pomocą klamki umiejscowionej w dolnej części górnego skrzydła. Warto zaznaczyć, że okna balkonowe zostały wzmocnione systemem topSafe, który uniemożliwia włamanie.
3. Fakro okna dachowe wyłazowe. Spacery po dachu nie należą do codziennych zajęć, aczkolwiek istnieją sytuacje, w których jest to konieczne. Należą do nich prace kominiarskie, montażowe, konserwacyjne i instalacyjne. Najważniejsze jest to, aby wyjść na dach i zjeść z niego bezpiecznie. Wyłazy Fakro to gwarantują. Poza tym, że umożliwiają swobodne i bezpieczne wyjście, pełnią także funkcje typowego okna. Doskonale doświetlają pomieszczenia zlokalizowane na poddaszach i umożliwiają ich wietrzenie. Dostępne są w dwóch podstawowych wersjach. Pierwszą z nich stanowią wyłazy, które mogą być montowane w pomieszczeniach ogrzewanych, drugą – w nieogrzewanych tam, gdzie temperatura wewnątrz pomieszczenia jest zbliżona do tej panującej na zewnątrz.
Oto trzy obiecane propozycje okien firmy Fakro, które wybierasz?