Navigation Menu+

Zmotoryzowany człowiek

poznań

W dobie dwudziestego pierwszego wieku współczesny człowiek nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Zmotoryzowanie dosięga każdego z nas i – co bardzo istotne – pomaga nam oczywiście w codziennym życiu. Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu społeczeństwo potrafiło poradzić sobie bez autobusów, taksówek i samochodów osobowych, dziś taka sytuacja z pewnością nie jest do zaakceptowania. Z pojazdów samochodowych korzystamy na każdym kroku. Dzięki nim w zawrotnym tempie przemieszczamy się między domem a pracą czy szkołą naszych dzieci. Nietrudno domyślić się, że samochód rzeczywiście ułatwia życie i wpływa na jego komfort. Co jednak zrobić, jeśli nagle samochód ulegnie awarii? Jakie opcje czekają na osobę, która nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez własnego, wygodnego i bezpiecznego auta? Okazuje się, że na szczęście bardzo łatwo znaleźć tymczasowe rozwiązanie problemów związanych z zepsutym samochodem odstawionym do zaufanego mechanika.

Wypożyczalnie samochodów

Na przestrzeni ostatnich kilku lat w Polsce zaczęły tworzyć się działalności, które oferują bardzo przydatne usługi. Nie tylko dla osób, którym aktualnie popsuły się auta, ponieważ z wypożyczalni aut – a o nich mowa – korzystają również osoby na co dzień niezmotoryzowane. Większość działalności wspomnianego typu powstaje oczywiście w dużych miastach, gdyż tam zapotrzebowanie na wynajęte samochody z pewnością jest większe. Typowa wypożyczalnia aut zawiera przynajmniej kilkanaście samochodów, z których klient może skorzystać. Ceny wahają się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych za godzinę. Wszystko zależy od tego, na jakim aucie nam zależy. Niektóre firmy oferują zabytkowe lub bardzo nowoczesne auta, dlatego ich cena musi odpowiadać wartości. Niektóre samochody wynajmujemy dziś nie tylko w przypadku awarii własnego pojazdu. Popularnością cieszą się auta pożyczane na wieczory kawalerskie czy panieńskie oraz auta „ślubne”.

Komunikacja miejska

Jeśli zepsuje się nam auto, rozwiązaniem może okazać się komunikacja miejska. W dużych miastach – szczególnie studenckich – jest ona bardzo rozwinięta, dlatego do danego miejsca docelowego dojedziemy o każdej porze dnia i nocy. Problem pojawia się wtedy, gdy mieszkamy w niewielkiej miejscowości, na obrzeżach miasta lub na wsi. W takich przypadkach rozwiązaniem pozostaje wynajęcie auta z wypożyczalni. Jednorazowo możemy skorzystać również z innych usług.

Taksówki

Choć taksówki są najdroższą z wymienionych opcji, czasami musimy z nich korzystać. Szczególnie wtedy, gdy auto popsuje się naprawdę niespodziewanie, a my szybko musimy się gdzieś dostać. Warto mieć zatem kontakt ze sprawdzoną i zaufaną firmą taksówkarską. Warto wiedzieć, że na stałych klientów w firmach taksówkarskich często czekają różne zniżki i rabaty, z których opłaca się korzystać. Jeśli wybieramy się do miasta, którego nie znamy, warto podpytać znajomych o dobrą działalność taksówkarską. Często bywa bowiem tak, że na turystów czekają firmy wyłudzające bardzo wysokie kwoty za niewielkie odległości.

Na rowerze

Alternatywą dla samochodu okazują się po prostu rowery, które dziś zdobywają coraz większą popularność. Oczywistym jest fakt, że z tego środka transportu nie będzie korzystał każdy. Jeśli na co dzień podwozimy do szkoły dzieci lub nasza praca znajduje się daleko, przejazd rowerem nie wchodzi w grę. Z drugiej strony, jeśli jesteśmy niezależni i cenimy sobie zdrowy tryb życia, rower okazuje się wyśmienitym rozwiązaniem w zasadzie o każdej porze dnia i roku. Nawet pogoda z reguły nie przeszkadza nam w takim podróżowaniu. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku mrozu, wiatru czy deszczu musimy zaopatrzyć się w odpowiedni ubiór. O gadżetach dla rowerzystów można przeczytać na różnych stronach internetowych.

Jak się okazuje, bez własnego samochodu można funkcjonować równie dobrze i efektywnie. Jeśli nagle zepsuje nam się auto, możemy skorzystać z różnych rozwiązań wymienionych wyżej. Jedne są mniej, drugie bardziej kosztowne. Niemniej jednak liczy się to, że nasz codzienny tryb życia wcale nie musi zostać zachwiany. Powinniśmy wybierać takie formy transportu, które nie tylko ułatwiają nam życie, ale będą również spełniały nasze oczekiwania pod wieloma względami, takimi jak bezpieczeństwo czy ekonomiczność. W cenie okazują się przede wszystkim wypożyczalnie samochodów, dzięki którym na określony czas możemy nabyć wygodne i bezpieczne auto dla całej rodziny. Co ważne, jest to stosunkowo tanie rozwiązanie, z którego możemy korzystać nawet przez kilka tygodni.